Kostka owsiana z malinami, słodzona musem gruszkowym!

Wyszło mi coś superaśnego! Mianowicie 2 lata temu miałam w swojej lodówce 4 bardzo przejrzałe gruszki. Jako, że nie nawidzę wyrzucać jedzenia- postanowiłam że zrobię z nich mus, i jak standardowy Janusz powiedziałam ,,NA KIEDYŚ SIĘ PRZYDA!” no i ciach, bach! Po dwóch latach, kiedy dojrzałych bananów w domu brak- żółtego nie tknę, a fe! Janusz otworzył swój słoik i zrobił CUDO!

mus gruszkowy (słoiczek 0,5l)

♥4 bardzo dojrzałe gruszki

Obrałam, wydrążyłam gniazdanasienne, rozgotowałam w garneczku, przelałam gorącą ciecz do słoiczka i zakręciłam, odwróciłam do góry dnem by zawekować i położyłam na półkę na 2 lata (baj de łej nie musicie czekać dwóch lat)

kostka malinowa (9-10 sztuk)

♥400 g płatków owsianych błyskawicznych

♥100g mielonych migdałów

♥słoik musu gruszkowego

♥3 garście mrożonych malin

♥łyżeczka proszku do pieczenia

♥3 łyżeczki ksylitolu

♥50g mąki kokosowej

dodatkowo: porzeczki, płatki migdałów

Płatki, proszek oraz migdały połączyłam w misce z musem, odstawiłam do wchłonięcia płynów, zamieszałam jeszcze raz dokładnie. 2/3 masy wyłożyłam na papier do pieczenia. Położyłam owoce wymieszane z ksylitolem. Do reszty masy dodałam 50 g mąki kokosowej. Rozłożyłam na wierzchu rwąc na kawałki. Piekłam ciacho w 180 stopniach przez 30-40 minut, musicie sprawdzać żeby się nie przyjarały! Ciasto posypałam płatkami migdałów. Smacznego!

IMG_7913

IMG_7870

IMG_7861IMG_7887

Leave a Reply