Najprostsze i najpyszniejsze lody czekoladowo – migdałowe (z bananów)

Tak jak często mnie pytacie o przepis na ,,TO” tak często dostaję palpitacji serca.. Pół żartem a pół serio, jednak staram się zrozumieć, że ludzie są tutaj nowi i mi nie znani, więc everything for you!

Lody bananowe to rzecz specyficzna. Specyficzna ponieważ nieporównywalnie imituje coś co możemy jeść na co dzień w upalne dni- LODY! Czy ktoś z Was przypuszczałby wcześniej, że z mega dojrzałego banana (taki w kropki, plamki, ten ,,fuj” jak często mówicie).

Takie banany najlepiej nadają się do pozbawienia ich odzienia, bezlitosnego porwania na kawałki (można ominąć) i zamrożenia na lód na 12 godzin w zamrażarce. Po tym czasie wyjmujemy delikwentów i wsadzamy do blendera. Blendujemy, blendujemy i blendujemy! Tak długo aż uzyskamy odpowiednią dla nas konsystencję puszystej i gładkiej chmurki! Im dłużej będziemy to robić, tym nasze lody będą bardziej napowietrzone i puchate.

W smaku, musicie mi uwierzyć- istna GLORIA! Serio same pyszności, powiedziałabym że są LEPSZE od tradycyjnej gały z niejednego Starbucksa.

SKŁADNIKI:

 • dojrzałe banany (te w kropki) u mnie około 20 bardzo dojrzałych sztuk
 • około 100g masła z migdałów (gładkiego)
 • około 40g migdałów
 • szczypta soli
 • 50 g gorzkiej czekolady 80% kakao
 • 2 łyżki naturalnego kakao
 • szczypta soli

AKCESORIA:

♥nóż

♥deska do krojenia

♥pojemnik do zamrażania

♥robot kuchenny / blender

♥łyżka

WYKONANIE:

 1. Obierz banany i pokrój je na kawałki.
 2. Umieść banany w hermetycznym pojemniku.
 3. Zamróź banany przez co najmniej 2 godziny. Jeśli są to całe banany i dodatkowo mrożone w dużej ilości – preferuję osobiście potrzymać je najlepiej całą noc w zamrażarce.
 4. Włóż i zacznij blendować zamrożone banany w małym procesorze lub silnym blenderze. Możesz to zrobić przy użyciu blendera ,,żyrafy”. Wtedy daj odtajeć bananom około 5-6 minut w temperaturze pokojowej.
 5. Kontynuuj blendowanie, banay w pierwszej chwili pokruszą się. Zeskrob je w dół łyżeczką.
 6. Kontynuuj blendowanie, banany będą gładsze. Znów zeskrob banany ze ścianek naczynia bądź malaksera/blendera.
 7. Kontynuuj blendowanie, banany zmienią się w masę, ale nadal będzie zawierała kawałki bananów.
 8. Blenduj przez kilka sekund, aby wygładzić i napowietrzyć lody. (Jeśli dodasz jakieś dodatkowe rzeczy, takie jak masło orzechowe, mrożone owoce lub kakao to zrób to w tym momencie. Osobiście kakao lubię dodać do mocniej zblendowanych bananów i przemieszać całość ze świeżo wkrojonymi. Tak właściwie w stosunku pół na pół. Kakao łączy się wtedy  lepiej z masą a całość lodów blenduje się szybciej. Ja tutaj masę podzieliłam na dwie części – czystą i z dodatkiem kakao).
 9. Migdały prażę 2-3 minuty na suchej patelni z dodatkiem soli.
 10. Przenieś lody do hermetycznego pojemnika i zamróź, możesz je zjeść natychmiast, ale będą one dość miękkie. Możesz również nanieść je do tradycyjnych wafelków czy nałożyć między kruche ciasteczka lub nakładać na ciepłą szarlotkę. Przed podaniem ozdobiłam je porządkie kruszoną czekoladą i orzechami – możesz je dodać do środka masy, jednak ja preferuję tę metodę. Całość wygląda dzięki temu bardziej efektownie.

Smacznego!

Mam nadzieję, że od teraz zrobienie lodów bananowych nie będzie dla  ciebie problemem!

Natka,

xoxo

DSC_0064DSC_0085DSC_0115DSC_0005DSC_0108DSC_0062DSC_0109DSC_0124DSC_0030DSC_0135

FILMIK NA YOUTUBE:

Jeden komentarz Dodaj własny

Leave a Reply